POSIŁKI

Przedszkole zapewnia trzy posiłki dziennie, przygotowane w warunkach zgodnych z przepisami i normami zatwierdzonymi przez Rejonową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną.

Podczas posiłku nie zmuszamy dzieci do jedzenia, zachęcamy do próbowania nowych dań. Wspólne spożywanie posiłków jest okazją do nauki zachowania sie przy stole, używania serwetek, posługiwania się nożem i widelcem. Wszystkie przetwory warzywno - owocowe, oraz ciasta wytwarzane są w naszej kuchni, dzięki temu posiłki są zawsze zdrowe, świeże i smaczne.

ŚNIADANIE w godzinach 8:30 - 9:00

To kanapki z serem, wędliną, warzywami, jajkiem, mleko, herbata, kakao, pieczywo różnego rodzaju. Podajemy także zupy mleczne z ulubionymi przez dzieci płatkami czy chrupkami.

OBIAD w godzinach 11:30 - 12:00

Składa się z dwóch dań - pysznej zupy i drugiego dania miesnego lub jarskiego, surówki i kompotu ze swieżych lub mrożonych owoców.

PODWIECZOREK w godzinach 13:45 - 14:00

To kanapki z serem, wędliną, dżemem, kisiel lub budyń, jogurt, ciasto domowego wypieku, owoce, herbata, kakao, sok.

Szczególną wagę przykładamy do spożywania przez dzieci owoców i warzyw jako źródła witamin niezbednych dla prawidłowego rozwoju małego dziecka.